הפילוסופיה מאחורי הצבע במרחבי מגורים – צבעים קרים מול חמים ומה מתאים לאקלים הישראלי

אחת ההחלטות היותר מורכבות בתהליך עיצוב הפנים היא בחירת הצבע. בחירת "הרת גורל" זו קשה אף יותר מבחירת הריהוט- גם אם לשם כך נדרש סקר שוק מקיף. לא מכבר ראיתי זוגות שנאטמים אל מול מניפת הצבעים, בוחרים שלא להחליט או להיצמד למוכר "ולבטוח" ולהתפשר על משהו שהוא פחות, פשוט פחות. אך הפעם אני לא רוצה לדבר על הקשיים בבחירת צבע אלא לקחת אתכם למסע חוצה יבשות ותרבויות, שיאפשר לכם באמצעות משאב זול ונגיש לשנות לחלוטין את תפיסת המגורים במרחב הקיים ולנסוך בה מן ההרפתקה, המשיכה והתשוקה לחיות במרחב המסב לכם נחת גם אם זה נשמע כמו מנגינה אפריקנית ותוססת או משב רוח ים תיכוני ומלא בניחוחות.

אגן הים התיכון או לחילופין- שילובים של לימון עסיסי וים תכול

חופשות קיץ באגן הים התיכון מבטיחות חוויה מעוררת חושים, השמש עוצמתית ומאירה שעות ארוכות, אורה נמהל בגווני הים ומגעו הרך של החול, קרניה מציפות חלונות ויטרינה צרים, צוהר מרתק בין קירות הבתים הצבועים בגוונים חמים ומזמינים, ילדותיים קמעה ומשובבי נפש- אירופה, קלאסיקה ועושר ססגוני. לעיתים אנו נוטים לחשוב- שלכל דבר יש מקום, שהאור העוצמתי שחווינו באי היווני או ברומא לא ניתן להתאמה במרחב הפנים המוסתר בין בניינים גבוהים, אך השמש היא אותה שמש, ועוצמתה גם אם זאת מוסוות בבנייני הציוויליזציה המודרנית היא עדיין אותה העוצמה. גוונים של כחול- טורקיז, אקווה, תכלת, אינדיגו ירוק- ליים, תפוח, בקבוק, אמרלד, צהוב- לימון עז ונוכח, נוסכים במרחב הפנים את אותה איכות אירופאית קלאסית שלעולם לא נס ליחה. וממש כמו בשירה של רחל בלובשטיין – כאשר הטבע מגיש מיופיו כל שנותר לנו לעשות הוא רק להושיט את היד. הרשיתי לעצמי לצרף לכאן את מילות השיר האהוב

יַד אָבִיב בַּקֶּשֶׁר הַזֶּה… אָדָם מֵקִיץ מִשֵּׁנָה

וְרוֹאֶה: מוּל חַלּוֹנוֹ

עֵץ אַגָּס מְלַבְלֵב.

וּבִן-רֶגַע: הָהָר זֶה רָבַץ עַל הַלֵּב

הִתְפּוֹרֵר וְאֵינוֹ.

הֵן תָּבִין: לֹא יוּכַל הָאָדָם בְּאֶבְלוֹ הִתְעַקֵּשׁ

עַל פִּרְחוֹ הָאֶחָד שֶׁכָּמַשׁ

בִּנְשִׁיבַת הַסְּתָו הָאַכְזָר –

אִם אָבִיב מְפַיְּסוֹ וּמַגִּישׁ לוֹ, חַיֵּךְ וְהַגֵּשׁ

זֵר פְּרָחִים עֲנָקִי לְמוֹ חַלּוֹנוֹ מַמָּשׁ!

אפריקה – תשוקה ועוצמה

עם ערבות הסוואנה בראש מעיינכם, שקיעות כתומות ממלאות את ליבכם ותופים מתנגנים באוזניכם, אתם כנראה האחרונים שתבטלו את קיומו של הצבע, כיוון שבהעדרו התוצאה עשויה להיות מדכדכת. קירות בגווני חום, חמרה וגווני אדמה עזים בשילוב שטיח באריגה דקה ובעבודת יד מחוטי ארגמן יעניקו נחת לליבכם את האיזון תשיגו באמצעות טקסטיל בגוונים טבעיים מבדי פשתן אווריריים ובדי כותנה לבנים. חלום המשתלב היטב בנוף ומתאזן היטב עם האקלים הלח והמדברי המאפיין את ישראל.

קלאסיקה צרפתית לעידון קו מינימליסטי

אוהבי הסגנון המינימליסטי בוחרים בו ולו רק בזכות השליטה שהוא מקנה, שכן החיים סביב גווני המונוכרום מאפשר לארוז את החלל- ממש כמו בחליפה שחורה- שבה אי אפשר לטעות. לבן הוא צבע- עודף צבע, ובאקלים ישראליים הוא עשוי לסנוור, שחור הוא סמל לקלסיקה אך שילוב של לבן שחור ופודרה, או לבן שחור וכחול עשיר- ממש כמו כחול "האזול" שאנו רואים בציורים קלאסיים מעשיר את הניגודיות המופלאה הזאת ומאזן אותה. לאלו המעוניינים להקנות למרחב נופך של חמימות אני ממליצה להוסיף ריהוט בגוון עץ טבעי – זה פשוט, זה חכם, נח וישראלי.

השאירו פרטים

וביחד נתחיל לתכנן את בית החלומות שלכם