חללי רחצה מסביב לעולם והתמזגותם עם התרבות והחוויה הגופנית

המים הם מקור עונג קדום גם מהימים בהם שהינו ברחם אמנו , אנו תרים אחר החוויות שהם מספקים, יוצאים לנופש בחופים צלולים, תרים אחר חוויות ספא ומרחצאות מרפא מענגות, נרשמים לפעילות אקסטרים ימית ורודפים אחר המים שנגישים לכל צנרת בדלת אמותינו ומספקים את אותה חוויה מענגת, מרגיעה ומרפאה בחלל הפרטי.

בעבר הרחוק (לא מדי) הגישה למים זורמים היתה נחלתם של העשירים בחברה והרחצה -עניין נחוץ, מטרתה אחת- הסרת הלכלוך והזוהמה שדבקו בגוף שעמל תחת השמש הקופחת. בחברה המודרנית הדבר אינו כך- שכן רוב רובנו עובדים מתוך חללים סגורים, נמצאים מול מסך המחשב ומזיעים בעיקר בשעות הפנאי ומתוך בחירה. ולמרות זאת אצל רבים חלל הרחצה נשכח כלאחר יד, לעיתים נותר צר ואפלולי, מוצב בקצה הבית ולעיתים נסמך אל מרחב הנוחיות בתוך מקלחון חסכוני במקום. הפעם אני רוצה להזמין אתכם לחוויה מעוררת חושים, לחלום על מרחב רחצה שמעניק איזון לחיים המודרניים. בואו איתי.

להתקלח עם השמש בשעת השקיעה

דמיינו לרגע חדר ובוא חלון גדול הפונה אל המערב, זוהי שעת ערב, בין קיץ לסתיו, השמש משנה את צבעה, גוונים כתמתמים צובעים את הקירות הלבנים ואור זהוב מזדחל פנימה. מטלות העבודה הסתיימו זה מכבר, המסך הוחשך וזה העת לעבור לבגדי הפנאי. רחצה עם השמש מספקת חוויה יום יומית מענגת שכזאת, חוויה השמורה לכל אלו שחלון הרחצה שלהם פונה אל המערב, פתחו את דלתות המקלחון והניחו לקרני השמש ללטף את פניכם, להטיל צלליות זהובות ונוגות ולטהר אתכם יחד עם זרם המים החמימים וניחוחות של לבנדר וקמומיל – התמסרו לחוויה מענגת זו שתוכלו לשחזר בכל ערב בביתכם ומובטחת לכם התאהבות מחודשת במרחב שלכם.

להתקלח בהשראת תרבויות העולם

עיצוב חללי רחצה מתייחס למיקום האמצעים הסניטריים, החיפויים והחלוקה של המרחב- אך מעבר למרכיביו התפקודיים חלל רחצה מהווה את החיץ בין המולת החוץ לבין "הרעש" הנפשי. בתרבות הסקנדינבית נהוג להתקלח במים ולשהות בסאונה חמימה המאפשרת לזיעה להתאדות, ניחוח העץ החמים יחד עם גיצי אש עוטפים את הגוף ומאזנים את הנפש. חווית הרחצה בחמאם טורקי שונה בתכלית, היא נעשית על השיש מעוצב עם ליפה מחוספסת, שמגעה ממריץ את הדם ומנקה את העור ביסודיות, זוהי חוויה "קשוחה" אך גם מספקת. הג'קוזי היפני משלב בין העוצמה התורכית לחמימות המאפיינת את הסאונה הפינית, הוא מזמין את הרוחץ להתענג בזכות העוצמה, הצליל והמגע של המים- כל אלו ביחד ולחוד מזמינים את הרוחץ ליהנות באופן תכליתי וברור מעוצמה, אדים וחום שאופפים את התודעה ומאפשרים לה לחוות רגיעה. לא מכבר שמעתי על מעצבי פנים רבים שהקדישו מרחב ניכר מחלל המגורים שלהם לרחצה- זה יכול להיות מרחב בגודל של חדר קטן ואפילו חדר מגורים. זוהי גישה מעניינת ומרעננת המעניקה לחלל הרחצה את המקום הראוי לו בבית, שכן רחצה יום יומית אינה פחותה משינה, אכילה או בישול אלא מעניקה חוויה משלימה ושלמה.

השאירו פרטים

וביחד נתחיל לתכנן את בית החלומות שלכם