עיצוב לאחר עזיבת הילדים את הבית

הילדים עוזבים את הקן? הנה כמה רעיונות להתאמת הבית למרקם החיים החדש.

במקרים רבים לאחר שהילדים עוזבים את הקן הורים רבים נדרשים להחלטה האם לשפץ או לעבור לדירה חדשה. ברוב המקרים כאשר השכונה אהובה קיימת נכונות לשנות את הדירה ולהתאים אותה למרקם החיים החדש. איך עושים זאת? כל התשובות מחכות לכם כאן במאמר

כיצד להתאים את הבית למרקם החיים החדש?

כאשר מדובר על עיצוב לזוגות ותיקים, שמעוניינים לשדרג את מרחב המגורים לאחר עזיבת הילדים עיקר החשיבה מופנית לעתיד. הדבר יבוא לידי ביטוי בהתייחסות לצרכי הגיל השלישי כמו נגישות והנגשה, פתחים ומעברים רחבים, סוגיות של בטיחות, תאורה, חיפויים ומשטחים. לאחר מכן קיימת התייחסות לצרכים היום יומיים כמו: האם מדובר בבית מארח או בבית המתכנן לארח? מה היקף האירוח ומה הוא כולל (האם נדרש להקצות חדרים לנושא, להוסיף חדרי נוחיות וחללי רחצה, מטבחון נוסף) לעיתים בני הזוג מעוניינים במקור הכנסה נוסף ומבקשים ליצור יחידת דיור עם כניסה נפרדת. סוגיות אלו בדרך כלל עולות בשיחת הייעוץ הראשונית שמטרתה להבין את הצרכים והרצונות ולתת להם מענה במסגרת התקציב הנתון לשיפוץ ולחידוש.

על מה כדאי להקפיד?

מסגרת תקציב

ממוצע פרויקט שיפוץ לדירה ישנה בת שלושה- ארבעה חדרים עומד על טווח שבין 300,000 ₪ ל -500,000 ₪, בבתים פרטיים, וילות ומרחבים הדורשים התייחסות לתשתיות, יצירת פתחים וטיפוח מרחב החוץ התקציב אף עשוי לחצות את מיליון השקלים. רוב אלו שבכל זאת בוחרים לשפץ גם בתקציבים גבוהים מדווחים על שביעות רצון מתחושת ההתחדשות יחד עם שימור אורך החיים בסביבה האהובה והמוכרת.

זמנים

אורך השיפוץ נגזר ממספר גורמים: זמינות אנשי מקצוע, זמינות חומרי הגלם, התנאים והצרכים של בני הבית בעת תקופת השיפוץ ומקרים בלתי צפויים הקשורים לתשתיות ותחזוקת הנכס. ככלל כאשר מדובר על שיפוץ כללי מומלץ למצוא סידור מגורים הולם ונח על מנת לשמור על שקט נפשי ולשמור על עצמות.
בחירת אנשי מקצוע- ככלל, כאשר מדובר על שיפוץ כללי מומלץ להיעזר בשירותיה של מעצבת פנים מנוסה המכירה אנשי מקצוע וספקים ותוכל לסייע בניהול הפרויקט והוזלת העלויות. מעצבת פנים תסייע לכם לגבש את רעיון העיצוב ותמקד אתכם בכל החלטה.

בחירת מעצבת פנים

תהליך השיפוץ עשוי להיות מלחיץ ורווי באי ודאות ולכן הבחירה במעצבת פנים מסתמנת כנכונה ונבונה. מעצבת פנים תסייע לכם לקבל תמורה גבוהה יותר בעד התקציב שלכם, תפקח על הפרויקט ותבחר את אנשי מקצוע אמינים ומנוסים. שימו לב לצרכים שלכם, אם מדובר בתהליך הכולל שיפוץ כללי הנוגע במבנה השלד הרי שכדאי לבחור במעצבת פנים מוסמכת בעלת תעודות והכשרה מתאימה. אם הרצון שלכם מסתכם בריענון סביבת המגורים באמצעות פריטי טקסטיל וריהוט תוכלו להיעזר במעצבות פנים המתמחות בהום סטיילינג (הלבשת הבית) בקשו המלצות מחברים והתרשמו מתיקי העבודות של המעצבות במרשתת- רשתות חברתיות ואתרים, ולבסוף , לכו עם תחושת הבטן שלכם, אם אהבתם עבודות של מעצבת, גם אם לא לחלוטין מדובר בטעמכם האישי, כדאי ליצור קשר ולראות כיצד היא תביא לידי ביטוי את הרצונות והחלומות שלכם.

השאירו פרטים

וביחד נתחיל לתכנן את בית החלומות שלכם