ההשפעה של העיצוב על מצב הרוח

עבור רבים בית הוא אור כתמתם של זריחה מהמזרח ועבור אחרים זוהי פינת הקריאה השקטה. לפריטים ולאופן סידור המרחב יש השפעה רבה על מצב הרוח ותחושת הביתיות ולכל אדם יש מספר מוטיבים שמטיבים עמו וכאשר אלו באים לידי ביטוי הם הופכים כל חלל זר לחלל אהוב שמרחיב את הלב. כיצד תדעו לזהות את המוטיבים, שמטיבים עמכם? מדריך מקוצר ועצות מעשיות.

אור ותאורה

ישנם אנשים אשר חווים תחושה של ביתיות כאשר הבית מוצף באור טבעי המרכך את האווירה. אך ישנם אחרים, שאוהבים את "תחושת המערה" ודווקא כאשר הבית חשוך הם חווים רגשות של ביטחון ומנוחה.
כיצד תדעו לזהות לאיזו קבוצה אתם שייכים? בשאלה אחת פשוטה: מהן שעות היממה המטיבות עמכם? אנשי היום ובעיקר אנשי הבוקר יעדיפו מרחבים מוארים ומאווררים ככל הניתן, עבורם קיר חלונות הוא לא אחר מקיר חלומות. כאשר הבית הוא המשך של סביבת החוץ ורצוי שזאת תציע נוף ירוק השומר על איזון עם הטבע. אנשי הלילה אוהבים תחושה של אינטימיות ופרטיות, עבורם קיר בגוון בולט כמו בורדו, כחול רויאל ושחור מעניקים תחושה של ביטחון ובית.

צמחייה

בשנים האחרונות אנו רואים שהצמחייה חזרה לאופנה וקיבלה מקום של כבוד בבתים רבים, המשדרים עדכניות וחיוניות. לצמחייה יש סגולות רבות, היא מטהרת את האוויר, ממלאת אותו בחמצן ותורמת לאווירה נינוחה. גם לצמחייה מלאכותית יש השפעה חיובית על המרחב, ודי להתבונן בשולחן עם זר של ורדים לבנים בתוך מיכל מזכוכית מרינו או חרסינה בגוון פנינה כדי לחוות התעלות רגעית. כדי להבין האם צמחייה מטיבה עמכם מומלץ לבצע חיפוש קצר בתמונות במרשתת וברשתות החברתיות, חפשו ערכים כמו :Urban Jungle Landscape Architecture ונסו להבין מה המינון הנכון לכם. מבטיחה לכם שזו תהיה חוויה מרעננת במיוחד.

פינות עגולות

בפנג שווי- תורה סינית עתיקה לארגון חפצים ומוטיבים במרחב ישנה התייחסות רבה לכל נושא הפינות. לדוגמה: מבנים בעלי פינות חדות נתפסים כמאיימים על המרחב (אלו יכולים להיות חלונות עם סיומת חדה או אפילו מבנים המופנים בזווית, שנתפסת "כתוקפנית" כלפי מבנים אחרים. גם לגובה יש משמעות רבה – כאשר ישנו מוטיב גבוה במרחב ביחס לאחרים הוא נתפס כשולט. כאשר רוצים לייצר הרמוניה עם הטבע בוחרים בריהוט בעל פינות מעוגלות או יוצרים מוטיבים מעוגלים בעיצוב. אלו מרגיעים ומרככים את האווירה. נסו לבחון האם אתם טיפוסים של מוטיבים עגולים או חדים, תוכלו לעשות זאת בכל כניסה למרחב חדש, שימו לב האם אתם חשים "מותקפים" מפריט בעל קצוות חדים ואם לא, אז מדוע? האם בשל הגוונים במרחב, התאורה אולי כיוון שמדובר בפריט קטן יחסית במרחב עגלגל? באמצעות שאלות אלו תוכלו לסגל "עיניים חדשות" ולקבל נקודת מבט נוספת על העדפותיכם העיצוביות.

השאירו פרטים

וביחד נתחיל לתכנן את בית החלומות שלכם